تاریخ :  یکشنبه 18 بهمن‌ماه سال 1394
نویسنده :  soheil
تعدادی از کاربران آیفون پس از تعمیر گوشی(و بعضاً سارقان)، با خطای موسوم به Error 53 روبرو شده و آیفونشان ازکارافتاده است.

اگر کاربری ظاهراً گوشی هوشمند اپل خود را (آیفون 6) به تکنسین غیررسمی برای تعمیر تاچ آی دی بسپرد دچار این مشکل می‌شود و اپل آن را از کار می‌اندازد.
برای مشاهده ادامه خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید


  

اپل ضمن تأیید این خبر اعلام کرده که ازکارافتادن گوشی نکته مثبت امنیتی است و طوری گوشی را طراحی کرده که اگر کسی به‌عنوان‌مثال گوشی را دزدیده و سعی کند با باز کردن فیزیکی، بخواهد اطلاعات داخل آن را به سرقت ببرد، با قفل شدن گوشی امنیت همچنان پابرجا بوده و هیچ‌کس نتواند از گوشی سوءاستفاده کرده و اطلاعات داخل آن را به سرقت ببرد.


سایت گاردین{لینک} البته با هوچی گری(غیرحرفه‌ای) سعی کرده آب به آسیاب سارقان لندنی (لندن یکی از بالاترین آمار سرقت گوشی آیفون را در جهان دارد) بریزد، غافل از اینکه ممانعت از سرقت اطلاعات گوشی حتی پس از باز کردن فیزیکی، فناوری ویژه‌ای است که فقط اپل در اختیار دارد.


به گفته سخنگوی اپل کاربران پس از تعمیر رسمی باید گوشی‌شان دوباره تأییدیه امنیتی (pairing)موسوم به Secure Enclave (فناوری امنیتی بکار رفته در تاچ آی دی روی آی او اس 9 به بالا) بگیرد که این کار را تکنسین غیررسمی نمی‌تواند انجام دهد.


تعداد بازدید ها: 480811