X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
پایگاه خبری فناوری اطلاعات
 
 
تاریخ :  دوشنبه 30 فروردین‌ماه سال 1395
نویسنده :  soheil
اپل نتوانست به موقع هشدارهای لازم را به کاربران خود اعلام کند. ولی شرکت Trend Micro در آخرین گزارش امنیتی خود به نقل از گروه امنیتی US-CERT اعلام کرد: «اگر روی رایانه خود مبتنی بر سیستم عامل ویندوز نرم‌افزار QuickTime را در اختیار دارید، هرچه سریع‌تر آن را پاک کنید.»برای مشاهده ادامه خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید


  
 به گزارش پایگاه خبری گرگان کامپیوتروبه نقل از ایتنا به نقل از اینفوورلد، کاربرانی که قصد داشتند به محتوای فروشگاه اینترنتی iTunes روی سیستم عامل ویندوز دسترسی داشته باشند،
نرم‌افزار QuickTime را در اختیار می‌گرفتند. ولی هم‌اکنون این فروشگاه اینترنتی بدون نرم‌افزار QuickTime هم دسترسی برای کاربران ویندوزی را فراهم می‌کند.
اگرچه در نرم‌افزار QuickTime گزینه‌های فراوانی موجود است، ولی به کاربران توصیه می‌شود آن را از روی سیستم عامل ویندوز پاک کنند.
شرکت Trend Micro در این خصوص توضیح داد: «شرکت اپل از نرم‌افزار QuickTime در سیستم عامل ویندوز مایکروسافت راضی نیست. این نرم‌افزار از این پس به‌روزرسانی امنیتی نمی‌شود و پلتفرم ویندوز نمی‌تواند هیچ نسخه به‌روز شده از آن را در اختیار بگیرد. در حال حاضر دو حفره امنیتی با نام‌های ZDI-۱۶-۲۴۱ و ZDI-۱۶-۲۴۲ در این نرم‌افزار شناسایی شده که دیگر برطرف نمی‌شود.»

در ادامه این بیانیه گفته شد: «این حفره‌های امنیتی بسیار خطرناک هستند و کاربران ویندوزی را به خطر می‌اندازند. با توجه به اینکه اپل قصد ادامه به‌روزرسانی نرم‌افزار QuickTime مخصوص ویندوز را ندارد، به تمام کاربران توصیه می‌شود پیش از بروز هر گونه مشکل آن را پاک کنند.»

 


تعداد بازدید ها: 481960