تاریخ :  چهارشنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1395
نویسنده :  soheil
، پی.سی‌.ام یا همان Phase-Change Memory به دلیل گران بودن تاکنون در گوشی‌های هوشمند بکار گرفته نشده، اما محققان آی .بی.ام می‌گویند با ایجاد روش نوین و بکارگیری جریان الکتریکی برای نوشتن و خواندن دیتا از روی شیشه آمورف (شیشه‌های غیر فرم یافته و بدون نظم بلند دامنه) توانسته‌اند دست به تولید ارزان‌قیمت آن بزنند.برای مشاهده ادامه خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید


  
بیش از ۱۵ سال است که از فناوری پی.سی‌.ام در ساخت دیسک‌های نوری و سایر محصولات استفاده می‌شود و آی.بی.ام توضیح زیادی درباره نحوه کاهش هزینه برای تولید انبوه نداده و فقط از یک روش صرفه‌جویی برای حفظ ۳ بیت دیتا به ازای هر سلول، حتی در دمای بالای محیطی صحبت کرده است.

محققان آی.بی.ام که در کارگاه بین‌المللی IEEE در پاریس درباره حافظه / Memory صحبت می‌کردند ادعا کردند که روش ابداعی آنها ارزان‌تر از فلش مموری و حتی DRAM در می‌آید و به‌زودی آنها را از گردونه رقابت خارج می‌کند.

برخلاف RAM/ Random access memory در پی.سی‌.ام دیتا حتی در صورت خاموش شدن از دست نمی‌رود و به گفته کارشناسان ترکیب پی.سی‌.ام و فلش می‌تواند محصولی جدید با کش بالا تولید کرده و باعث شود تا گوشی موبایل در کسری از ثانیه بوت شود چراکه سیستم‌عامل یک گوشی هوشمند می‌تواند در داخل پی.سی‌.ام ذخیره شود و به همین خاطر بدون تأخیر و در سریع‌ترین زمان ممکن لود شده و بالا بیاید.

در حال حاضر نمی‌توان گفت آینده در دستان پی.سی‌.ام خواهد بود یا نه؟ اما قطعاً می‌توان حدس زد که روش ذخیره‌سازی دیتا و به‌خصوص سیستم‌عامل روی گوشی می‌تواند متحول شود و گوشی‌های سریع‌تری راهی بازار شود.

ایتنا


تعداد بازدید ها: 484198